قیمت موتور زانتیا 3000 – سایت قیمت خرید هزینه

دسته‌بندی نشده | No comments

امروزه با پیشرفت مهندسی خودرو، روغن موتورهای بسیار کارآمدتری به بازار عرضه شدهاند. از نکات منفی پرادو میتوان به مصرف سوخت ۱۳ لیتری آن اشاره کرد، که امروزه نمونههای دست و دوم آن، مصرف بالاتری هم دارند. موتور دو لیتری این ماشین اگر سرحال باشد قابلیت رقابت با بسیاری از ماشین های … در زمان عرضه این خودرو با ماکسیما مقایسه میشد اما رقبای امروزی آن را دنا پلاس توربو و پژو پارس ELX (با پیشرانه 1.8 لیتری 16 سوپاپ مشترک با زانتیا) تشکیل میدهند. بیایید با یک مثال این موضوع را روشنتر کنیم. موتور با تولید انفجارهای کنترلشده یا احتراق درون سیلندرها کار میکند. همچنین سیستم واترجاکت یا همان سیستم خنک کننده بدنه موتور نیز بهبود یافته است. پژو پارس نمونه ای تغییر چهره یافته از پژو ۴۰۵ بود که به عنوان نمونه لوکس تر و گران قیمت تر۴۰۵ در نظر گرفته شده بود. هر چند افرادی که در پیست هستند از گیربکس های کلوز ریشو استفاده میکنند . البته بیشتر روغنهای امروزی هر دو را با هم دارند.

سینگل گرید: اگر کد مربوط به ویسکوزیته فقط یک عدد داشته باشد (مثلا SAE 30)، یعنی این روغن، درجه ویسکوزیته چهار فصل را ندارد و فقط در هوای سرد یا گرم آزمایش شده است. اگر از ۰ تا ۲۵ باشد فقط در هوای سرد و اگر از ۳۰ تا ۶۰ باشد، فقط در دمای جوش موتور یعنی ۱۰۰ سانتیگراد آزمایش شده است. اعداد ۰ تا ۲۵ برای هوای سرد و زمستانی است و اعداد ۳۰ تا ۶۰ برای هوای گرم و تابستانی هستند. فرض کنیم روی بطری روغن موتور اعداد موتور زانتیا W-305 را میبینید. بر این اساس رتبهبندی SAE را داریم که از یک سری اعداد برای نشان دادن درجه ویسکوزیته استفاده میکند. عدد کنار W درجه ویسکوزیته روغن را در دماهای سرد نشان میدهد و عدد دوم نشاندهنده این است که اگر دمای موتور به بالاترین دما ۱۰۰ سانتیگراد (۲۱۲ درجه فارنهایت) برسد، درجه ویسکوزیته این روغن موتور از عدد مزبور بالاتر نخواهد رفت.

در مناطق گرمسیر، بهتر است این عدد دوم بالاتر باشد. در روغن موتورهای مولتی گرید، از دو عدد و یک حرف W که حرف اول Winter یعنی زمستان است استفاده میکنند (مانند W-305). حداکثر تفاوت یه دنده که گفتم به عنوان مثال اگه توشیبی با1800 تو دنده 4 باشید با. حتما بخوانید: علت جا نرفتن دنده خودرو و یا سخت جا رفتن آن چیست؟ بیت ران: جعبه دنده موتور XU7 پلاس چه تفاوتی با جعبه دنده موتور XU7 دارد؟ ویسکوزیته روغن موتور یعنی چه؟ حد اکثر آمپر برای باتری زانتیا چه آمپری است؟ باتری ماشین زانتیا در بیشترین آمپری که میتواند نصب شود باتری ۷۴ آمپر است. البته این مدل مثلا از مدل دوگانه سوز ۸۸ کیلوگرم سبک تر است که در شتابگیری آن نقش بسزایی دارد. پارس 16 سوپاپ ازنظر فنی با مدل قبلی یعنی پرشیا تفاوتهایی داشت. تجارت خودرو tcar ( مشخصات فنی زانتیا 3000) . ازآنجاکه این روغن سبب میشود موتور با بالاترین توانی که دارد کار کند و عملکردی بهینه داشته باشد، مسلما راندمان مصرف سوخت خودرو را افزایش خواهد داد. ضمن اینکه از زانتیا انتظار سیستم صوتی چندان جالب و با کیفیتی را هم نباید داشته باشید.

در حال حاضر سیستم گیربکس پارس عملکرد ضعیف تری نسبت به سالهای ابتدایی دارد. برای اینکه موتور خودرو عملکرد بهتری داشته باشد، باید از روغن موتور با ویسکوزیته مناسب استفاده کنید. در اینجا ۵ نشاندهنده درجه ویسکوزیته در دمای پایین و ۳۰ نشاندهنده این است که درجه ویسکوزیته این روغن در بالاترین دما از ۳۰ بیشتر نخواهد شد. از آثار مشهور به جا مانده در خرابههای این شهر سنگ نبشته زانتیائی یا Xanthian Obelisk میباشد که در دوران حکومت امپراتوری هخامنشی بر این ناحیه نوشته شدهاست.در این مطلب از خصوصیات زانتیا و ردیاب زانتیا صحبت می کنیم. این سامانه به عنوان نسل جدید سامانه تعلیق فعال سیتروئن دارای تمامی خصوصیات سامانه تعلیق هیدروپنوماتیک میباشد ولی اساس این سامانه به کنترل الکترونیکی تغییر کرد بهصورتی که سامانه با جمعآوری فاکتورهایی مانند ارتفاع خودرو، میزان چرخش فرمان، سرعت خودرو، زاویه دریچه گاز و غیره توسط سنسورهای الکترونیکی این اطلاعات را به پردازشگر سامانه فرستاده و پردازشگر به تقسیمکنندههای الکترونیکی فشار هیدرولیک فرمان لازم برای تأمین فشار در تعلیق هر یک از چرخها را صادر مینماید. قابلیت دیگری که در ELX جدید به چشم میخورد امکان نصب کنترلگرهای سیستم صوتی روی فرمان مانند خودروهای 206 و 207i است. زانتیا هسته ساختاری مشترکی با پژو 406 دارد.با این تفاوت که پژو 406 بر عکس زانتیا از سیستم تعلیق هیدرولیکی برخوردار نیست.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>