کدام مدل گیتار برای من مناسب است؟

دسته‌بندی نشده | No comments

اگر گیتار زیادی می نوازید ، مهم است که ابعاد گیتار نیز متناسب با قد شما باشد. این باعث لذت بیشتر و ناراحتی کمتر می شود. بهترین راه برای پیدا کردن آنچه که دوست دارید این است که فقط آن را امتحان کنید ، اما چند راهنمای کلی برای ارائه وجود دارد.

 

 

 

آیا می خواهید با دستان کوچک یا انگشتان کوتاه گیتار بزنید؟ سپس یک گیتار با مهره باریک معمولاً بیشتر مناسب است. این اندازه 1 11/16 اینچ یا 43 میلی متر است. آیا دست های بزرگتری با انگشتان بلندتر دارید؟ سپس یک گردن پهن تر می تواند به خوبی جا بیفتد: 45 میلی متر یا 1 3/4 اینچ. ممکن است تفاوت روی کاغذ کوچک به نظر برسد ، اما در دستان شما بزرگ به نظر می رسد. آیا قامت کوچکتری دارید؟ سپس مدلی با بدنه کوچکتر ، مانند OM ، اغلب کمی بهتر مناسب است. آیا می خواهید بزرگ به نظر برسید ، با صدای بلند ضربه بزنید یا بلوگراس بازی کنید؟ یک dreadnought را بررسی کنید.

 

 

 

آیا می خواهید در مورد مدل های مختلف ، نحوه پخش و صدا آنها بیشتر بدانید؟ ما قبلاً مقاله مفصلی در مورد آن نوشتیم تا در انتخاب خود به شما کمک کند.

 

 

 

چوب گل رز یا چوب ماهون

 

 

این س isال درباره این است که کدام نوع چوب تنور را برای گیتار آکوستیک خود انتخاب کنید و چوب گل رز و چوب ماهون دو مورد محبوب ترین هستند. ما نمی توانیم یک پاسخ قطعی به این سال بدهیم ، زیرا بسیاری از امکانات خوب دیگر نیز وجود دارد. اول ، چوب چند لایه ، زیرا در مدلهای مقرون به صرفه ، بدن اغلب از چوب جامد ساخته نمی شود ، بلکه از چندین لایه نازک چوب ساخته شده است که به هم چسبیده اند. این بودجه و سازگار با محیط زیست است و به هیچ وجه بد نیست! البته صدای چنین گیتارهایی به اندازه یک گیتار چوبی جامد عمیق و پیچیده نیست و صدا به سختی در طول این سالها توسعه می یابد. گیتارهای چوب جامد تمایل به “رشد” دارند. اما گیتارهایی با بدنه چند لایه محکم و محکم هستند ، بسیار هماهنگ هستند و می توان آنها را کمی سبک تر ساخت. مخصوصاً برای اولین گیتار ، لمینت گزینه مناسبی است. به عنوان مثال ، سری PCH ایستمن بسیار چشمگیر است.

 

 

 

 

 

 

 

هنگام انتخاب گیتاری از چوب جامد ، خوب است بدانید که ماهون کمی خشک تر و چوبی تر به نظر می رسد و اغلب به خوبی در ترکیب قرار می گیرد. چوب رزو می تواند صدایی شبیه به پیانو بدهد.

 

 

 

در این ویدئو می توانید تفاوت را بشنوید: مارتین D18 چوب ماهون است ، D28 چوب رزو است

 

علاوه بر این ، انواع بسیار بیشتری از چوب تنه برای بدن و قسمت بالایی وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. می توانید در این مقاله بیشتر بخوانید.

 

 

 

پس از دیدن ، نواختن و فروش صدها گیتار ، می دانیم که هیچ دستور استانداردی برای نهایی گیتار آکوستیک وجود ندارد. هر گیتار متفاوت است ، به همین دلیل است که ما هرگز از آنها خسته نمی شویم. بسیاری از آن ، به سادگی به مزه می رسد.

 

 

گیتار آکوستیک دست دوم بخرید یا نو؟

 

 

ما همیشه ترکیبی از گیتارهای نو و دست دوم را در فروشگاه خود داریم. چرا؟ زیرا ما فکر می کنیم این یک راه عالی برای ارائه گیتارهای منحصر به فرد است. بسیاری از نوازندگان گیتار با ساز خود پیشرفت می کنند و پس از مدتی ، جایی برای یا چیز دیگری وجود دارد. گیتاری که هدف خود را برای یک نوازنده انجام داده باشد ، می تواند دیگری را بسیار بسیار خوشحال کند. خوشبختانه اکثر گیتارها برای ماندگاری ساخته شده اند ، اما اگر گیتار دست دوم بخرید ، باید چند نکته اضافی را نیز مورد توجه قرار دهید.

 

 

 

1 بررسی کنید که گردن صاف است

 

 

این اولین کاری است که شما فقط با نواختن گیتار انجام می دهید. آیا وزوز رشته را می شنوید؟ یا آیا گیتار به دلیل فاصله زیاد بین تارها و تخته جلویی بسیار سنگین می نوازد؟ سپس احتمالاً گردن تسکین مناسب ندارد. معمولاً با نگاه کردن به پشت و روی گردن می توانید این را ببینید. تجربه زیادی در این زمینه ندارید؟ بنابراین همیشه ایده خوبی است که هنگام خرید گیتار دست دوم ، فردی را که کمی بیشتر در مورد گیتار می داند ، به همراه داشته باشید.

 

 

 

آیا تسکین گردن از؟ سپس اغلب می توانید در مورد آن با میله خرپا کاری انجام دهید. شما می توانید بیشتر در مورد این در اینجا بخوانید.

ایندکسر

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>