کم کردن باد لاستیک در فصول گرما، چه تأثیری روی خودرو دارد؟

دسته‌بندی نشده | No comments

           

کم کردن باد لاستیک در فصول گرما، چه تأثیری روی خودرو دارد؟

           

زمانی که فشار باد لاستیک خودرو خود را از حالت استاندارد، کمتر تنظیم می‌کنید، به لاستیک‌های خودروی خود کمک می‌کنید؛ زیرا همان‌طور که گفته شد، دمای بالای هوای بیرون، به خودی خود، موجب افزایش فشار نیز می‌شود.

           

وقتی لاستیک روی آسفالت و زمین داغ حرکت می‌کند، این دما را به‌طور مستقیم به هوای داخل تایر منتقل می‌کند و به دلیل فضای کم داخل تایر، این هوا بسیار زود فشار زیادی پیدا می‌کند.

           

                 

گرچه این موضوع در کوتاه‌ مدت، به هیچ‌ عنوان مشکل‌ساز نمی‌شود، اما در دراز مدت، می‌تواند آسیب‌های زیاد به لاستیک  ماشین شما وارد کند.

           

حتما دیده‌اید، زمانی که یک بادکنک در فضای گرم قرار می‌گیرد، زود‌تر می‌ترکد. گرچه لاستیک‌ها بسیار مستحکم‌تر و مقاوم‌تر از یک بادکنک معمولی هستند، اما حادثه‌ فصل تابستان در آن‌ها که موجب ترکیدگی تایر خودرو‌ها می‌شود، مشابه ترکیدن یک بادکنک است.

           

با کم‌ باد کردن تایر، البته طوری که فشار کمتر و بسیار اندک از حالت استاندارد داشته باشد، می‌توانید از ترکیدن لاستیک خودروی خود در فصول گرم، جلوگیری کنید.

برای تهیه لوازم یدکی و جانبی خودرو خود به سایت تاپیک کالا مراجعه نمایید و با اطمینان از اصل بودن لوازم آنها را خریدرای نمایید.

               

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>